57. Venedik Bienali’nin Başlığı Belli Oldu

58
Venedik Bienali

57. Venedik Bienali önümüzdeki yıl 13 Mayıs – 26 Kasım 2017 tarihleri arasında Giardini ve Arsenale’de gerçekleşecek. “Viva Arte Viva” başlığıyla düzenleneceği açıklanan bienalin direktörü ve küratörü Christine Macel sanatçılar tarafından, sanatçılarla birlikte ve sanatçılar için bir bienal tasarlayacağını belirtiyor.

Direktör/küratör Christine Macel, bu yıl farklı olarak bienalin gidişiatında belirgin değişikliklerin olacağını açıkladı.

Paris’te bulunan Pompidou Müzesi’nin şef küratörü de olan Macel, gelecek bienalde daha fazla kadın sanatçıya, unutulan sanatçılara ve Latin Amerika, Orta Doğu, Doğu Avrupa ve Rusya’dan daha fazla sanatçıya yer verileceğini belirtti.

Ayrıca Bienal boyunca her hafta bir sanatçının yer alacağı Açık Masa’ya katılacak ziyaretçiler, sanatçı ile birlikte yemek yeme ve sanatçının işleri hakkında sohbet etme fırsatı bulacak.

57. Venedik Bienali kapsamında ayrıca “Unpacking My Library” adında yeni bir projenin de yer alacağı açıklandı. Walter Benjamin’in 1931 yılında yayımlanan denemesinden esinlenilen proje kapsamında Bienal sanatçıları en sevdikleri kitapları içeren listeler paylaşacak.

 

YORUMLAR