Ağlatan Dayanışma

117

Engelsiz Yaşam Vakfı’ndan ağlatan dayanşma…

Engelsiz Yaşam Vakfı’nın her yıl geleneksel olarak düzenlediği “Yılın En İyileri” ödül törenine adeta ünlü yağdı. Törene katılan sanatçılar teröre karşı adeta kenetlenirken hep birlikte terör kurbanları için saygı duruşunda bulundular. Gecede “Yaşarken Değerlerimize Sahip Çıkalım” projesi kapsamında Yalçın Menteş yararına yapılan açık artırmada merhun sanatçı Kayahan’ın son konserinde taktığı şapka ve şarkı söylediği mikrofonu için yapılan toplam 90 bin lira sanatçıya verildi.

Bu yıl 6.kez düzenlenen Başkanlığını Atilla Kaplakarslan’ın yaptığı Engelsiz Yaşam Vakfı “Yılın En İyileri” Ödül Töreni Steigenberger İstanbul Maslak Hotel’de yapıldı. Vizyon Production tarafından gerçekleştirilen organizasyonda sanat, politika, sinema, TV, sahne ve iş dünyasının “EN”leri vakfın yaptığı anketlerle belirlenerek sahiplerini buldu. Ayrıca törende 2015 yılının en başarılı sosyal sorumluluk projelerinin yanı sıra sinema, sahne, spor ve tiyatro dünyasının duayen sanatçılarına da “Yaşam Boyu Meslek ve Onur Ödülleri” de sahiplerini buldu. Haldun Dormen, Abdurrahman Keskiner, Halil Ergün, Bülent Bilgiç, Cem Özer, Şanşal Büyüka, Murat Soydan, Selda Alkor, Av. Edip Önder onur ödülülerini aldılar. Selda Alkor ödülünü alırken “Atatürk’ün çizdiği yolda engelsiz bir hayat için yürüyoruz” sözleri ile alkışlandı. Cem Özer ise “Bu ülkede sanatçı olmak zaten engelli olmak demektir” ifadesini kullandı.

Terör kurbanları için saygı duruşu ve istiklal marşı…

Gecenin başında ise geceye katılan sanatçılar ve diğer davetliler aynı gün Sultanahmet’te düzenlenen bombalı saldırıda ve Güneydoğuda hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunda bulunup ardından dan da istiklal marşını söylediler.

Yalçın Menteş’e 90 bin lira bağışladılar…

Gecenin en önemli anı ise “Yaşarken Değerlerimize Sahip Çıkalım” projesi kapsamında Yalçın Menteş yararına yapılan açık artırma oldu. Müzeyedeci Uğur Batur’un yönettiği açık arttırmada Kayahan’ın son konserinde taktığı şapkası ile şarkı söylediği mikrofonu Yalçın Menteş yararına açık arttırmaya çıkartıldı. Sanatçı dostları adeta birbirleri ile yarışarak destek olmak istediler. Rafet El Roman, Cengiz Kurtoğlu ve yapımcı Poll Production’un sahibi Polat Yağcı’nın kıran kıra çekişmesi sonucunda Kayahan’ın şapkası ve mikrofonu 90 bin liraya alıcı buldu. Açık artırmada Polat Yağcı 22 bin lira, Cengiz kurtoğlu 45 liraya aldıkları şapka ve mikrofonu geri bağışladılar. Bunun üzerine üçüncü kez yapılan açık artırmada Peker Holding’in sahipleri olan Hasan ve Aşyegül Peker çifti 16 bin lira vererek şapka ve mikrofonun sahibi oldular. Gecenin sonunda NTC Medya’nın sahibi Mehmet Yiğitalp’te 7 bin lira bağışta bulunarak Yalçın Menteş için toplanan parayı 90 bin liraya tamamladı.

YORUMLAR