Beni Kim Saracak?

81
beni kim saracak

Fatih Türkoğlu yazdı.

 

Homo sum; humani nihil a me alienum puto. 

Terentius

 

Ben bir İnsanım ve İnsana Dair Hiçbir Şey Bana Yabancı Değildir

 

Bazen bir söz duyarsınız, durur, acaba dersiniz. Ama etkileyici bir fotoğrafla karşılaşırsanız, işte o an yüreğiniz burkulur, öylece kalakalır, kimselere bir şey diyemezsiniz.

Geçen günlerde satın alabileceğim bir arsa tavsiye edilmişti. Yerin Ankara’ya uzaklığı, bölgenin gelişmişliği ve sosyo ekonomik durumu hakkında geniş bilgi sahibi olmak istedim. Aradıklarımı yöre belediyesinin internet sayfasında bulabileceğimi düşünmüştüm. Yanılmadığımı gördüm. Bölgenin tanıtımına epey önem verilmişti.

Derken yukarıdaki fotoğrafı gördüm; aklım başımdan gitti. Hâlâ aynı vaziyetimi koruyorum. Artık nerede olursa olsun ne arsa, ne de başka yatırımı düşünemiyorum.

Eşyalardan, yani parayla satın alınabilecek şeyler üzerinden itibar umut etmek insanoğlunda her zaman vardı. Ama küçük bir kız çocuğunun boynunu bükmeden, öyle değil mi?

Eskiden gazetelerin bir köşesi karikatüre ayrılırdı. Çoğunun altında da ‘yazısız’ kelimesi bulunurdu. Gerçekten de hangi sözcükleri yan yana getirseniz, gördüklerinizi ifadeye yetmezdi. Biz de sözü daha fazla uzatmayalım, yorumu sizlere bırakalım.

 

YORUMLAR