Beyoğlu Sineması Kapanıyor

82

İstiklal Caddesi’ndeki kapısı sokağa açılan nadir sinemalardan olan, 28 yıllık Beyoğlu Sineması, internet sitesinden bir duyuru yaparak 30 Haziran’da kapılarını kapatacağını duyurdu.

Beyoglu Sinemasi Kapaniyor Mu 1

Uzun zamandır ekonomik zorluklar çeken Beyoğlu Sineması’nın açıklaması “çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi” oldu. Ayrıca “Kabullenmemizin mümkün olmadığı, tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız” ifadeleri de dikkat çekti.

Beyoglu Sinemasi Kapaniyor Mu 3

Açıklama şu şekilde;
Uzun zamandır tekelleşen dağıtım ve gösterim zincirleri arasında, bağımsız kalarak ayakta durmaya çalıştık. Sabit giderlerimizi karşılayamaz hale geldiğimiz dönemde, değişin sinema teknolojisini kurmamız mümkün olmadığından Beyoğlu Sineması 2013 yılında kapanıyordu.

Başka Sinema, destek oldu ve fedakârlık yaptı. Bugünlere geldik. Ama hala sabit giderlerimizi karşılayamıyoruz. Sponsor aradık, bulamadık. Giderleri düşürmeye çalıştık, olmadı.

Bu koşullarda, 1989’dan beri Beyoğlu Sineması ile bir renk katma çabamızı sürdürmek imkansız hale geldi.

30 Haziran’da Beyoğlu Sineması kapanıyor. Kabullenmemizin mümkün olmadığı, tek renkliliğe gidişten kurtulmanın yolunu bulanlar da olacaktır, umarız.

 

YORUMLAR