Bir Şey Yapmalı Heyyy, Bir Şey Yapmalı…

451
güncel

Sibel Kamer yazdı.

 

Merhabalar sevgili Raff Dergi ve onun sevgili okurları, insanın bazı anları vardır hani… Şimdiki gençlerin ‘kal gelmek’ dediği, biz onların biraz daha büyüğü gençlerin ise ‘kalakalmak’ ya da ‘dona kalmak’ dediği durumlar olur ya hani…

İşte ben de bir kaç gündür, o haldeyim. Eminim, pek çoğunuz da o halde. Sadece ülkemiz değil, dünya olarak da zıvanadan çıkmış bir haldeyiz.

Üniversitede sevgili Ahmet Taner Kışlalı hocamızın, anlattığı dersleri hatırlıyorum şu sıralar çokça. Dünyanın efendiliğine soyunmuş bir ülkenin, senaryolar üreten, bir takım satranç (strateji) ustası adamlarına, senaryolar yazdırdığından bahsetmişti bir keresinde. 1910’da kurulan bir kuruluşla (CFR), başka ülkelerin kaderlerini yazdıklarını… O ülkelerle kedinin fareyle oynadığı gibi oynayıp, yazdıkları senaryoları hayata geçirdiklerini anlatırdı.

Son yıllarda ülkemizde ve çevre ülkelerde olan, pek çok garip olay… Mesela; geri bırakılmış bir ülkenin, 50 milyon ‘oy’unun bir buçuk saatte sayılıp, dünyanın sayılı ileri ülkelerinden birinin 32 milyoncuk oyunun 24 saatte sayılamaması gibi… (Gelişmiş ülkelerle, pek oynayamıyorlar, malum…)  O ‘tanrıcılık’ oynayan grubun eseridir. Fakat burada ‘tanrıcılık’ oynayan insanların atladığı bir şey var; Tanrının kendisi.

Sizi bilmem, ama ben ilahi adalete inanıyorum. Hatta öyle ki… Bu ilahi adaletin, dünyada sorulduğuna da pek çok kez şahit oldum. Yani demem o ki, bu zatı şahaneleri olan ülke, yarattıkları Frankenstein’ın kendilerini kurban olarak seçtiklerini bizzat görecektir.

Biz de buna şahit olacağız!

Ama işte o zamana kadar ülkemiz için ,bizim de el ele vermemiz gerekiyor. Önce birbirimize sonra da Allah’a emanet olalım ve bu makus talihimizi yenmek için kafamızı çalıştıralım.

Sonuçta bu böyle gitmez değil mi ? Bir şey yapmalı…

 

 

YORUMLAR