Bosphorus Cup Yelken Yarışları Başlıyor

322
bosphorus yelken yarışları

Yelken tutkunlarının, spor meraklılarının ve İstanbul aşıklarının heyecanla beklediği; yarışan teknelerin rengarenk yelkenleriyle İstanbul Boğazı’nı görsel bir şölene çevirdiği “Bosphorus Cup 2016” bu yıl 15. kez düzenleniyor. 26-29 Mayıs tarihlerinde 30 ülkeden 100’e varan tekne bir araya gelecek ve boğazı süsleyecek.

bosphorus yelken yarışları

Türkiye’de yelkenciliğin yaygınlaşması için yıllardır çalışan ORG Sports ile Türkiye Yelken Federasyonu işbirliği ile düzenlenen, İstanbul Boğazı’nın uluslararası yelken yarışı Bosphorus Cup, Türkiye’de futboldan sonra en çok izlenen spor etkinlikleri arasında yer alıyor. Dünyaca ünlü yarışçılardan Lionel Pean ve Mike Sanderson’un da katılacağı Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nı tüm dünyadaki yelken meraklılarına canlı izleterek bu yönüyle kent tanıtımına katkı sağlıyor.

bosphorus yelken yarışları

Dünyanın dört bir yanından tekneler ve ekiplerin kıyasıya yarışacağı  Bosphorus Cup 2016, antrenman yarışlarının ardından Caddebostan açıklarında Cuma ve Pazar günü yapılacak şamandıra yarışları ile kıyasıya bir mücadeleye ev sahipliği yapacak. 28 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Boğazı’nda yapılacak yarışın ardından 15.Yıl Özel Kupa Töreni ile sona erecek.

Birinciliği alan tekne Bosphorus Cup Döner Trofe Kupası’nı evine götürme hakkına sahip olacak.

 

YORUMLAR