Bugün Bize Kim Geldi

436
sezgin kaymaz kitaplar

Kızlarımdan en vefalısı en başkasıyla vedalaştığım bir dönemde, pek kıymetlimden hediye gelmişti ‘Lucky’. Kapağında bana yazılan notta; ”sevmek en iyi çare be Filiz’im, en iyi sen bilirsin” yazıyordu. Kitabın kapağındaki resim daha kitabı okumadan yaktı elimi. Kızım Öpü ile zor bir veda yaşamıştık. Lime lime olarak ayrıldık beden parçamızdan ama ruhumuz hala bir biliyorum.

sezgin kaymaz kitapNeyse ilk kez okumaya başladım kitabını Sezgin Kaymaz’ın. Kitaba başladıktan bir kaç sayfa sonra utandım kendimden. Bunca zaman nasıl haberim olmamış. Kitap aldı götürdü beni lisanı, huzuru. Sizi yormadan alıyor içine, okunan her sayfa. Bırakamazsınız ya elinizden, bıraksanız da aklınız hep orda kalır ya. Bıraktığınız sayfadadır hani… İşte öyle yazıyor kitapları. Belli ki kopup gitmesin diye okuyanlar. Lucky bittiğinde, bende bittim tabii. Hikaye acayip bir hikaye. Kişiler, tasvirler, anlatılan, konusu her şey çok iyi. Ama benim için zordu yani. Güldüğüm anda ağlıyordum. Çaresiz. Tabii sonrasında diğer kitaplarına geçtim ve yine aynı tadı verdi okuyucu olarak bana.

Kendisine mail attım, acımı, ailemi ve hislerimi, paylaştım… Ama o da ne! Cevap geldi hemen, sanki beklermiş gibi… Harika bir şey tabi bu. Bir çok yazara ulaşamazsınız öyle hemen. Yazardır ya… Sonrasında görüşmek ümidiyle diye yazıştık.

Sezgin Kaymaz’ın yeni kitabı çıktı ”Bugün Bize Kim Geldi”. Hemen aldım tabi mecburiyetsiz bir mecburiyet ile. Biliyordum çünkü, içinde ne hikayeler var. Kim bilir, belki de kaçırmak istemeyeceğim türden. Yanılmamışım, gözümden yaş gelinceye kadar güldüğüm, yeri geldiğinde yüreğimi en derinden acıtan bolca şahane kelimeler, hikayeler…

Peki bugün bize kim geldi? Evet Sevgili Sezgin Kaymaz! Akademi Kitabevinde imza günü vardı. Kendisiyle yazışırken Ankara’da yaşadığı için, gelirseniz bekleriz gelirsek uğrarız demiştim. Gelmiş madem uçarak gittik tabi biz de… Güzelce kitaplar imzalandı… Ve ne şahane ki yüz yüze tanıştık. Belli hikayesi bol, tadından yenmez bir şahsiyet.

sezgin kaymaz kitap

Yeni yeni kitapların nicesinde buluşmak dileği ile. “Lucky” favorim hep ve daima, ama kitaplarının hemen hepsi şahane… Okuyunuz kaçırmayınız bu kitapları.

 

YORUMLAR