EATALY’DE YÖRESEL LEZZETLER

72

Eataly İstanbul, bulunduğu tüm ülkelerde yöresel kültür ve mutfağı desteklediği gibi Türkiye’nin de yöresel lezzetlerini desteklemeye devam ediyor. Gaziantep’den gelen baklavalarıyla ünlü Pare ve bin bir çeşit baharatın bulunduğu Eataly Baharat Standı’nı ziyaretçileriyle buluşturuyor!

Baklava barı ‘Pare’

Pare baklavaları özel yapım, şeker oranı düşük, tamamen doğal ve kaliteli malzemelerle üretilerek Gaziantepli baklava üstatlarının elinden çıkıyor. Geleneksel Şöbiyet, Antep’e özel fıstıklı dolama, havuç dilimi, özel kare dilim baklava, dilberdudağı, kuşgözü, bülbülyuvası gibi farklı baklava çeşitlerinin yanı sıra hiçbir yerde tadamayacağınız limonlu ve çikolatalı gibi farklı tatlarda baklavalar da sunuluyor.

Asırlık lezzet ‘Baharat’

Eataly İstanbul, yepyeni Baharat standıyla özel baharat ve çay karışımlarını da Eataly İstanbul misafirleri için satışa sunuyor. Türk ve dünya mutfağının şefleri tarafından sıklıkla tercih edilen baharat standı; baharat ve çay başta olmak üzere tüm aktariye ürün gruplarındaki geniş ürün gamıyla Eataly İstanbul’da yer alıyor.

 

YORUMLAR