Evcil Hayvanlarımız Ve Burçları

3844
evcil hayvanların burçları

Köpeğiniz çok mu obur, kediniz çok mu tembel? Minik muhabbet kuşunuz heyecanına hakim olamıyor ya da korkusunu sıklıkla açığa mı vuruyor? Her evcil hayvan birbirinden farklıdır, karakterini belirleyense biraz genetiği biraz da yıldızlardır. Haydi, evcil hayvanların burç özelliklerine bir göz atalım

Koç (21 Mart-20 Nisan)
Enerjik mi enerjik, şımarık mı şımarık ilgi ve sevgi delisi hayvanlar mutlaka Koç burcundan çıkar.evcil hayvanların burçları

İtaat konusunda sizi zaman zaman zorlasalar da neşeli ve hayat dolu yapıları, oyunculukları ve sevimlilikleriyle bu kötü huylarını bağışlatırlar. Duygu değişimlerini hızlı yaşayan Koç hayvanları bir an sinir içinde bağırırken beş dakika sonra neye kızdığını dahi unutup oyuncu yapılarına geri dönerler. Oyun oynamayı çok seven Koç’lar yeteri kadar hareket etmesine izin verilmezse kolayca üzülürler.

Tümü lider yapılı olan Koç evcilleri her ortamda önder olmak isterler. Yemek artıklarına bayılan bu burç hayvanları çevresini araştırıp köşe bucakta kalmış yiyecekleri mutlaka bulur ve affetmezler. Enerjik yapıları sonucu sık sık ortadan kaybolan Koç’lar cesur ve korkusuz oluşlarıyla da dikkat çekerler.

Boğa (21 Nisan-20 Mayıs)
İnatçı keçi dedikleri kesinlikle Boğa burcudur!evcil hayvanların burçları

İnatçı, dediği dedik ve hep kendi bildiğini okumaya meyilli Boğa burcu evcillerine mümkün olduğunca erken dönemde eğitim vermek gerekir.

Genel olarak sevgi dolu ve sıcakkanlı olan Boğa’lar aslında uysaldırlar. Fakat kendilerine ya da sahiplerine karşı bir tehdit hissettiklerinde adeta delirirler. İlgi ve sevgiye bayılırlar, tembellik onlar için adeta hobidir. Oyun mu uyku mu deseniz cevapları hep uyku olacaktır. Yemeye çok düşkün olan Boğa’lar çikolatanın kokusunu 100 metreden alırlar. Genellikle kilo problemlidirler. Çocuklarla çok iyi anlaşır müzik dinlemeye ise bayılırlar.

İkizler (21 Mayıs-21 Haziran)
Gerçek bir ilgi odağı!evcil hayvanların burçları

Evcil hayvanınız onunla ilgilenmediğiniz zamanlarda bağırıyor ve dikkatinizi çekmeye çalışıyorsa bilin ki o gerçek bir İkizler burcudur. Bu burçta doğan hayvanlar yaşamları boyunca oyuncaklara ihtiyaç duyacaktır. Oyuna bayılan İkizler sizinle konuşmaya, çıkardığınız sesleri taklit etmeye de çalışırlar. İletişimi seven İkizler’i aşırıya kaçıp tüm evi inletmemesi için zaman zaman uyarmanız gerekebilir. Bunun yanında sözel motivasyon İkizler evcilinin eğitiminde çok işe yarar. Onunla konuşarak çok şey başarabilirsiniz. İkizler burcu hayvanlar meraklı dost canlısı ve enerji doludurlar. Yalnız kalmaktan nefret ederler birden çok hayvanın beslendiği evlerde mutlu olurlar. İlgi sevdiklerinden gösterişe bayılırlar.

Siz siz olun İkizler burcu evcilinizi göz önünden ayırmamaya bakın. Çünkü fırsatını bulduğunda yapacağı ilk iş kaçmak olacaktır.

Yengeç (22 Haziran-22 Temmuz)
Çok duygusal bir hayvanınız mı var? Emin olun ki kendisi Yengeç burcundandır.evcil hayvanların burçları

Bu burcun hayvanları son derece hassastır. Yüksek sesten, kendilerine bağırılmasından nefret ederler. Günlük rutinlerinin değişmesi ya da eve yabancı birinin gelmesi Yengeç’in bir anda ortadan kaybolmasına neden olabilir. Ancak aileye bağlılıkları mükemmel olduğundan çocuklarla çok iyi anlaşırlar. Evlerini başka hayvanlarla paylaşmayı sevmedikleri gibi evde yalnız bırakılmaktan da hiç hoşlanmazlar. Bu burçtan olan hayvanınızı evde yalnız bırakırsanız dönüşte karşılaşacağınız duruma hazırlıklı olmalısınız. Çünkü muhtemelen her yeri dağıtacaktır.

Tüm bunların yanında duygusal Yengeç evcilleri sahiplerine çok bağlı, düşkün olurlar. Sezgileri kuvvetli olduğundan sizi çok iyi anlarlar. Yemeğe düşkün Yengeç’lerin bir diğer tutkusu da su ve yüzmektir.

Aslan (23 Temmuz-22 Ağustos)
Aslan Kral’ın sizdeki versiyonu!evcil hayvanların burçları

Aslan kral ve kraliçelerin burcudur. Bu burcun hayvanları kendilerini kraliyet ailesinden gelmiş gibi hissederler. Lider doğarlar ve bu özelliklerini her alanda sergilerler. Görkemli bir havaları, asil tavırları vardır. Bakımlarına düşkündürler, ihmale gelmezler. Uzun süre göz ardı edildiklerinde üzülür ve köşelerine çekilebilir, ama küçük hediyelerle eski hallerine dönebilirler. Aslan’ların ödül ve hediye karşılığında yapamayacakları şey yok gibidir. Gururlu, kendinden emin ve korkusuz Aslan evcilleri çok zeki olmasalar da yeteneklidirler. En ideal polis köpekleri Aslan burcundan çıkar. Aslan burcu hayvanları sahiplerine zarar gelmemesi için canlarını vermeye hazırdır. Ancak beklenmedik korkuları sizi şaşırtabilir. Çalışkan yapılarıysa övülmeye değerdir.

Başak (23 Ağustos-22 Eylül)
Sürünün en temizi!evcil hayvanların burçları

En temiz hayvanlar Başak burcundan çıkar. Başlangıçta size isteksiz davransa da her hafta yıkanmak onları çok mutlu edecektir. Tam terapi evcilleridir. Mükemmel bir iyileştirice güce sahiptirler. Kendinizi iyi hissetmediğinizde size hizmet etmek için elinden geleni yapacaktır. Bu burcun hayvanları dost yapıdadırlar ve altıncı hisleri çok kuvvetlidir. Sizin hasta ya da mutsuz olduğunuzu hemen anlarlar ve sizi rahatlatmak için yanınızdan ayrılmazlar. Ancak oldukça utangaçtırlar ve bu yapılarını eve geldiğinizde bir köşede saklanarak da gösterebilirler. Rutinden hoşlanan bu burç hayvanları her gün aynı saatte uyumak ve aynı saatte yemeklerini yemek isterler.

Terazi (23 Eylül-22 Ekim)
Sosyal, uyumlu ve çok çekici…evcil hayvanların burçları

Yalnız kalmaktan hoşlanmayan Terazi burcu hayvanları sevildiklerinde ve ilgi gördüklerinde çok mutlu olurlar. Dokunulmaya ve ilgi görmeye çok ihtiyaç duyarlar. Eğer evciliniz yalnız kalmak zorundaysa ona arkadaşlık etmesi için bir evcil hayvan daha almanız tavsiye edilir. Teraziler çevrelerindeki herkesle ve evdeki diğer evcil hayvanlarla iyi anlaşırlar. Yemekten ve müzik dinlemekten çok hoşlanır, tembelliğe de meyilli olduğundan egzersiz ihtiyacı duyarlar. Güzel, konforlu yataklara, eğlenceli oyuncaklara dayanamazlar. Tüylerinin taranmasına, güzel giysiler giydirilmesine bayılırlar. Son derece sosyaldirler.

Akrep (23 Ekim-22 Kasım)
Kinci Akrep!evcil hayvanların burçları

Tıpkı Akrep insanları gibi Akrep burcu ev hayvanları da son derece kincidirler ve yapılan hataları asla affetmez ve unutmazlar. Bunun yanında son derece korumacı ve fedakardırlar. Bu burçta doğan hayvanlar sizin için canını bile verebilirler. Evinizde başka evcil hayvanlar da varsa Akrep burcu evcilinizi yavruyken sahiplenmenizi öneririz. Aksi halde onlara hatta evdeki çocuklara alışması ve onları kabullenmesi zor olacaktır. Sezgileri son derece güçlüdür, kötü bir şey olacağını önceden hissedebilir ve sizi uyarmaya çalışabilirler.

Kaybolması durumunda evini bulması en kolay hayvanlar Akrep burcundan çıkarlar. Bu burcun hayvanları diğer hayvanları korkutabilir. Enerjileri yüksektir ve bunu harcayabilmek için bayağı koşmaları gerekir. Kavgaya meyilli hayvanlar olduklarından gözünüzün önünden ayırmamanızı tavsiye ederiz.

Yay (23 Kasım-22 Aralık)
Aktif, güvenilir, gerçek bir avcı!evcil hayvanların burçları

Sahibine düşkün Yay’lar gerçek birer can dostudurlar. Onlara her koşulda güvenebilirsiniz. Yay hayvanlarını memnun etmek çok kolaydır. Gezmeyi, yüzmeyi, oyun oynamayı çok severler. Çok akıllı oldukları söylenemez ancak zaman zaman zeki oyunlarla sizi şaşırtabilirler. Ateş grubuna dahil bu burcun ev hayvanları çok ender de olsa kahraman ve şanslıdırlar. Karakterleri son derece sağlam olan Yay evcilleri sahiplerini memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar. Doğaları gereği genelde mutlu, enerjik ve av yakalamaya hazır durumdadırlar. Çiftlikte yaşadıkları takdirde çok mutlu olacaklardır.

Oğlak (22 Aralık -20 Ocak)
Terbiyeli, sadık ve uzun ömürlü!evcil hayvanların burçları

Daima genç kalmaya meyilli Oğlak evcilleri yaşlansalar da çocuksu ruhlarını korurlar. Yemeğe ve keyfine düşkün olan Oğlak’lar ideal birer aile hayvanlarıdır. Dayanıklı yapıları sayesinde saatlerce yorulmadan oyun oynayabilirler. Bu hayvanları eğitirken sabırlı olmanızı tavsiye ederiz, zira yavaş öğrenen bir yapıları vardır. Bu burcun hayvanlarının doğar doğmaz yaşlı gözüktüğü söylenir. Ancak büyüdükçe görünüşleri güzelleşir. Sahiplerine karşı genelde itaatkar ve terbiyeli olan Oğlak’lar zaman zaman son derece inatçı ve komut dinlemez olabilirler.

Kova (21 Ocak -19 Şubat)
Kova evcilleri arkadaş canlısı ve sadık olurlar.evcil hayvanların burçları

Son derece sosyal bir yapıları vardır. Etrafta dolaşıp insanlarla tanışmaya bayılırlar. Çevredeki diğer evcil hayvanlar tarafından da hemen kabul edilirler. Pek çok ortamda eğlence kaynağıdırlar. Bir anı diğerine uymayan Kova hayvanlarının inatçılığını yenmesi için iyi bir eğitimden geçmesi gerekir. Bu burcun hayvanları son derece kibar ve akıllıdırlar. Sabırlı davranıldığında kolaylıkla eğitilirler.

Meraklı olmalarıyla da tanınan bu burcun evcilleri meraklı yapılarıyla her şeye burunlarını sokarlar. Fakat genel olarak ciddi davranış problemleri sergilemezler.

Balık (20 Şubat -20 Mart)
Sevmek ve sevilmek için yaratılmış!evcil hayvanların burçları

Balık burcu hayvanları duygusal ve sempatiktirler. Dost canlısı ve sadıktırlar. Sürekli olarak sahiplerini mutlu etmenin yollarını ararlar. Uykuyu, hatta derin uykuyu çok severler. Uykularında mırıldandıkları sıkça görülür. Sezgileri güçlü olan Balık burcu evcilleri sıcaklık ve sevgiden çok hoşlanırlar. Sahipleriyle çok güçlü bağlar kurarlar. Sizi saatlerce sanki söylediğiniz her şeyi anlıyormuş gibi dinleyebilirler. Anlıyorlardır da. Kavga sevmeyen Balık’lar huzurlu ortama ihtiyaç duyarlar. Pençe ve bilekleri güçsüzdür. Ancak çok iyi birer yüzücüdürler. Favori yaşam alanları göl ve deniz kenarı bölgelerdir.

 

wof wof köpek oteli

 

YORUMLAR