Galeri Selvin 12 Türk Sanatçı İle Art New York Fuarı’nda

425

Ümmühan Kazanç yazdı.

 

Galeri Selvin, 50 ülkeden 150 katılımcı galeri ile yaklaşık 1200 sanatçının eserlerinin sergileneceği Art New York fuarında, 12 Türk sanatçının çalışmalarını uluslararası sanat camiasından galerilere, koleksiyonerlere ve sanatseverlerin beğenisine sunuyor.

1985 yılında kurulduğundan bu yana Galeri Selvin, sanata ve sanatçılara desteğini büyük özveriyle sürdürmeye devam ediyor. Plastik sanatların her alanında üretim yapan sanatçılarını, gerek galerilerinde açtığı sergilerle, gerekse yurt içi ve yurt dışında katıldığı fuarlarda 32 yıldır profesyonel olarak temsil ediyor.

2016 yılının Haziran ayında Stuttgart Art Fair’de, Kasım ayında da Art Miami’de yine Türk sanatçıların resim, heykel, özgün baskı, seramik gibi çalışmalarını uluslararası izleyiciyle buluşturdu. 3 – 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında ise Art New York fuarında Buket Aslantepe, Feridun Oral, Gürbüz Doğan Ekşioğlu, Mahmut Karatoprak, Naz Can, Nejdet Vergili, Neveser Özenbaş, Ozan Ünal, Uğural Gafuroğlu, Yücel Kale, Zerrin Tekindor ve Zeynep Torun gibi Türk Sanatının önemli isimlerinin eserleriyle yer alıyor.

Zerrin Tekindor
Zerrin Tekindor
Gürbüz Doğan Ekşioğlu
Gürbüz Doğan Ekşioğlu
Mahmut Karatoprak
Mahmut Karatoprak
Naz Can
Naz Can
Nejdet Vergili
Nejdet Vergili

Modern ve çağdaş sanat fuarlarının başlıca organizatörlerinden Art Miami’nin düzenlediği ve Amerika’nın önemli sanat etkinlikleri arasında yer alan Art New York Fuarı, 3 – 7 Mayıs 2017 tarihleri arasında Pier 94’te gerçekleşiyor.

 

YORUMLAR