225.000 Dolara Güneş Sistemi Kolunda

1164

18 ayar altından bir kol saati. Ama asıl önemli olan altından yapılmış olması değil. Van Cleef & Arpels tasarımı bu kol saatinin ismi: The Midnight Planetarium Timepiece. Saat, güneş sistemini bire bir üzerinde barındırıyor. Bu saati kolunuza taktığınızda, gerçek zamanlı olarak gezegenlerin hareketlerini kolunuzda görüyorsunuz.

kol saati

Bu tam olarak şu demek oluyor… saatin üzerindeki gezegenler gerçek zamanlı olarak dönüyorlar. Merkür 88 gün, Venüs 224 gün, Dünya 365 gün, Mars 687 gün, Jüpiter 12 yıl ve Saturn 29 yıl süre sonunda bir turunu tamamlıyor.

kol saati

Saatin yapımında 18 ayar altının yanı sıra, her bir gezegen için de, gerçek renklerine uygun değerli taşlar kullanılmış. Dünya için turkuaz taşı, Merkür için serpentine (yılan taşı), Venüs için yeşim taşı, Mars için jasper taşı, Jüpiter için agat taşı ve Satürn için sugilite taşı kullanılmış.

kol saati

Saatin arka planında ise yıldızlı bir gece teması ile birlikte, safirden yapılmış bir yıldız mevcut. Saat sahibi, kendisine şanslı bir gün belirlediğinde, bu şansı sembolize etmek için, dünya tam o günde safir yıldız ile aynı hizaya geliyor.

The Midnight Planetarium Timepiece, tam tamına 225.000 dolara  satılmış.

kol saati kol saati

 

YORUMLAR