Haliç Üniversitesi’ne Kayyum Atandı

177
Haliç Üniversitesi’ne Kayyum Atandı

YÖK Genel Kurul’u denetimlerde “kötü yönetildiği” tespit edilen Haliç Üniversitesi’nin faaliyet iznini durdurdu, yönetimini İstanbul Üniversitesi’ne devretti.

YENİ HEYET BELİRLENECEK
Kurulun kararı sonucunda, Haliç Üniversitesinin yönetimi, garantör üniversite konumundaki, İstanbul Üniversitesine devredildi. Heyet yönetimi, yeniden belirlenene kadar heyetin görevlerini, İstanbul Üniversitesi yönetim kurulu yürütecek. Bu sürecin ardından Haliç Üniversitesi’ndeki öğretim faaliyetleri yeni mütevelli heyeti ile devam edecek.

SORUN YAŞAMAYACAKLAR
YÖK yetkilileri, Haliç Üniversitesinin öğrencilerinin herhangi mağduriyet yaşamadan öğretim faaliyetlerine devam edebileceğini belirtti. Yetkililer, kararın üniversitedeki akademisyenler ve öğrencilerin mağduriyet yaşamasını önlemek amacı ile alındığını söyledi.

EĞİTİME ARA VERİLDİ
Haliç Üniversitesi dün eğitim öğretime bir gün ara verdiğini duyurdu, resmi sosyal medya hesaplarından #bizeheryerhalic etiketiyle paylaşımlar yaptı.

YÖK’ün Haliç Üniversitesi’nin yönetimini İstanbul Üniversitesi’ne devretmesinin ardından İstanbul Üniversitesi Rektörü Mahmut Ak yazılı bir açıklama yaptı. “Mevzuat gereği oluşan geçici mütevelli heyet kararıyla, Haliç Üniversitesine yeni bir rektör atanıncaya kadar bu görevi İstanbul Üniversitesi yönetim kurulunun bir üyesi vekaleten ve geçici olarak sürdürecektir” dedi.

 

YORUMLAR