Halil Altındere Berlin Art Week’te

327
Halil Altındere

Bu gün başlayan Berlin Art Week yıl 18 Eylül 2016 tarihine kadar sürecek. 5. kez Almanya’nın başkenti Berlin’de gerçekleşecek.

Berlin Art Week kapsamında Halil Altındere’nin solo sergisine ev sahipliği yapacak. Altındere “Space Refugee” (“Uzay Mülteci Projesi”) ile, Avrupalıların sığınmacı korkusuna karşılık mültecilere uzay önermesini vurguluyor.

halil_altindere_berlin_art_week_4Halil AltındereHalil Altındere

Berlin Art Week, sergi, fuar, sanat ödülü gibi ana etkinliklerinin yanında düzenlenecek konuşmalar, film gösterimleri ve ziyaretler ile çağdaş sanat ile ilgili bütünsel bir program sunuyor.

Berlin Art Week kapsamında bu yıl solo sergisi olan sanatçılar arasında Halil Altındere, Anne Imhof, Andreas Greiner, Sven Drühl, Yvonne Roeb ve Gordon Parks bulunuyor. Solo sergilerin yanı sıra grup sergileri, 9. Abc Art Berlin Contemporary çağdaş sanat sergisi, Berlin’in en genç sanat fuarı Positions Berlin ve 9. Berlin Bienali, Berlin Art Week kapsamında gerçekleşecek.

Sergiye paralel olarak Verlag der Buchhandlung Walther König, Cologne tarafından yayımlanacak katalogda Marius Babias’ın önsözü ile Halil Altındere, Kathrin Becker, Marenka Krasomil, Hans Ulrich Obrist, Ana Teixeira Pinto ve Misal Adnan Yıldız’ın makalelerini yer alıyor.

 

YORUMLAR