Kapıcı Cafer’den Kötü haber Geldi

76
Ercan Yazgan

Sanatçı Ercan Yazgan hayatını kaybetti.

Geçen hafta rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan ve yoğun bakımda tedavi altında olan, Bizimliker dizisindeki Kapıcı Cafer rolü ile gönüllerde taht kuran sanatçı Ercan Yazgan hayatını kaybetti.

Hastaneden yapılan açıklama şu şekilde:

”Sanat dünyasının sevilen ismi Necip Ercan Yazgan, İskemik serebrovasküler hastalık tanısıyla hastanemiz nöroloji kliniğinde medikal tedavisi devam ederken 3 Mart 2018 tarihinde gelişen solunum yetmezliği nedeniyle hastanemiz yoğun bakım servisine kaldırılmış, yoğun bakım takibinde iken gelişen hipotansiyon, böbrek ve karaciğer yetmezliği ve bunların sonucunda oluşan çoklu organ yetmezliği nedeniyle bugün saat 23.05’te kalbi durmuş, yapılan tüm müdahelelere rağmen geri döndürülememiş olup 23.45’te hayata gözlerini yummuştur.

Sanat dünyasına uzun yıllar hizmet etmiş böyle bir değerin kaybı için başta yakınları olmak üzere tüm sevenlerinin başı sağ olsun.”

Ercan Yazgan Kimdir?

Ercan Yazgan, 4 Nisan 1946 Sinop’ta doğdu. Tuncay Özinel Tiyatrosu, AST gibi topluluklarda çalışan sanatçı, Perihan Abla dizisiyle tanındı.

Birçok sinema filminde de yer alan sanatçı, Bizimkiler dizisindeki “Kapıcı Cafer” ve Kaygısızlar dizisindeki “Memnun Kaygısız” tiplemeleri ile akıllara kazındı. Buket Dereoğlu ve Billur Yazgan’ın babasıdır.

 

YORUMLAR