Mural İstanbul Festivali Kadıköy’de Başlıyor

162

Kadıköy’deki boş duvarları sanat eserine dönüştüren Mural İstanbul Festivali’nin altıncısı, 4 Temmuz Salı günü başlıyor. Her yıl yerli ve yabancı birçok sokak sanatçısını ağırlayan Mural İstanbul, altıncı kez Kadiköy sokaklarını renklendirecek. Kadıköy Belediyesi’nin organize ettiği Mural İstanbul Festivali, Türkiye’de bina cephelerinin tümüyle boyandığı ilk etkinlik olma özelliğini taşıyor.

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 1

6 sanatçının 6 duvar ve 1 zemin çalışması ile katılacağı Kadıköy Belediyesi 2017 Mural İstanbul Festivali, 4 Temmuz Salı Günü başlayacak.

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 2

Sokak sanatçısı Esk Reyn ile Theo Gilij’in küratörlüğünü yaptığı ve Kadiköy Belediyesi tarafından düzenlenen Mural İstanbul, son dönemlerde isimlerini sıkça duyduğumuz sokak sanatçılarından Odin, Blek ve Brot‘tan oluşan Türk kolektifi The Writer Material’ın yapacağı çalışma ile başlayacak . Mural İstanbul’da sırasıyla İspanyol sanatçı Treze, Türkiye’den Mr. Hure, Ukraynalı Alex Maksiov ve Avustralyalı Fintan Magee çalışmaları ile yer alacak.

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 3

Kadiköy’de belirlenen sokaklara, Temmuz ayı boyunca çizim yapacak olan sokak sanatçılarının programlarını aşağıdan görebilirsiniz. Festivalle ilgili gelişmeler ve duyurular için Mural İstanbul Instagram hesabını takip edebilirsiniz. Etkinlik 31 Temmuz 2017 tarihine kadar devam edecek.

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 4

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 5

Mural istanbul Kadıkoyde Basliyor 6

 

YORUMLAR