Müzede Caz

161
caz

20 yıl önce Ankara’da kurulan ve günümüze kadar bir çok kültür-sanat etkinliğine öncülük eden ve eğitim fonu için özveri ile çalışan Caz Derneği olarak, “Müzede Caz” projesi ile yepyeni bir platformda buluşmayı hedefliyoruz.

Müzede Caz; çeşitli müzelerde hayata geçirmeyi arzu ettiğimiz konser ve atölye çalışmalarından oluşuyor. Müzelere ziyaretçi sayısını arttırmak sadece turistlerin gezdiği-gittiği bir yer kavramından çıkartarak müzeleri daha sık ziyaret edilmesini desteklemek amaçlandı.

Projenin ilk adımını Kültür Bakanlığı Telif Hakları Genel Müdürlüğü’nün destekleri ve Erimtan Arkeoloji ve Sanat Müzesi işbirliği ile başlatıyoruz.

“Müzede Caz” 10 Kasım akşamı saat 20:00 de müzenin tarihi ortamında gerçekleşecek Gökhan Somel Trio akustik caz konseri ile başlayacak. 12 Kasım 2016 Cumartesi günü saat 15:00-17:00 saatleri arasında birbirinden kıymetli iki isim Ahmet Berker ve Janusz Szprot “ Caz Kültürü Sunumları” adı altında hem caz ile ilgili hem de gündelik hayatımızda bize fayda sağlayacak keyifli bilgiler, farkındalıklar sunacaklar. Saat 20:00 de ise Janusz Szprot 45. sanat yılı dahilinde Caz Trio’su ile akustik bir caz konserinde değerli izleyicileri ile buluşacak.

Bu keyif ve bilgi dolu faydalı başlangıç ile hedefimiz sürdürülebilirliği korumak, sağlamak. Yaşadığımız şehre olan aidiyet duygumuzu pekiştirmek ve sahip çıkmak için Ankara’da bu projeyi uzun soluklu geliştirmeyi planlıyoruz. Şimdiden 10 ve 12 Kasım 2017 tarihini etkinlik takvimlerinizde Müzede Caz için işaretleyebilirsiniz. Yine 2017 yılı içinde de Türkiye’nin farklı şehirlerinde birbirinden kıymetli müzelerinde bu etkinliğimizi gerçekleşmek için planlar, görüşmeler yapıyoruz.

Hem sanatsal eğitim seviyesine hem de kültürel kalkınmaya fayda sağlayacak bu evrensel buluşma için tüm değerli sanatseverleri 10-12 Kasım 2016 tarihleri arasında bekliyoruz.

“Müzede Caz” program detaylarına www.cazdernegi.org ve www.biletix.com
adresinden ulaşabilirsiniz.

Caz Derneği

 

YORUMLAR