Dünyanın En Pahalı Kedileri

2022

Evcil hayvan dediğimizde aklımıza gelen iki türden biri kedidir. Evde beslenecek kediler cinslerine, bulunma durumlarına ve saflıklarına göre değişik fiyatlara satılmakta. Evcil hayvanları satın almaktansa barınaktan edinmek çok daha etik olmakla birlikte dünyanın en pahalı kedilerini de bilin istedik…

British Shorthair
İngiltere’de en çok tercih edilen kedi cinslerinden biri olan British Shorthair cinsi kediler, durgun yapıları sayesinde tam bir ev kedisi olarak nitelendiriliyorlar. Fiyatları 500-1.500 Dolar arasında değişiyor.

Scottish Fold

British Shorthair türü ile benzerliğiyle tanınan bu kedilerin farkı, kulaklarının aşağıya doğru eğik olması. Oldukça sevecen olan Scottish Fold’lar 200-3.000 Dolar arasında satılıyor.

Sfenks Kedisi (Sphynx)
Dünyada oldukça popüler olan bu kedi türü tüysüz yapısıyla benzerlerinden ayrılıyor. Tüyleri olmadığı için derisi oldukça hassas olan bu kediler özel bir bakım istiyor. Fiyatları ise 300-3.000 Dolar arasında.

İran Kedisi
Dünya çapında ünlü olan İran kedileri bol tüylü olmalarıyla tanınırlar. Fiyatları ise genellikle 500-5.500 Dolar arasındadır.

Peterbald
Deneysel bir çiftleştirme ile ortaya çıkmış olan bu kedi cinsi meraklı, zeki ve enerjik yapılarıyla bilinir. Peterbald kedileri aynı zamanda ihtişamlı kaslara da sahiptirler. Evdeki diğer evcil hayvanlarınızla uyum içinde yaşarlar. 1.200-5.000 Dolar arasında değişen fiyatlara satılırlar.

Bengal Kedisi
Bengal kedisi, Asya leopar kedisi ile evcil türün kırmasıdır. Zor bulunan bir tür olduğu için fiyatı da oldukça yüksek: 1.000-25.000 Dolar.

YORUMLAR