Sanatsal Boya Üretiminde Bir Öncü

485
sanatsal boya üretimi

Resim sanatının yaratım sürecinde yer almak istedik

Kendisi de bir koleksiyoner olan Colortone Sanat Boyaları’nın sahibi Hakan Fidan sanat sevdası uğruna sanatsal boya imalatına başlamış. Hakan Fidan, Colortone Sanat Boyaları’nın çıkış noktasının, İtalya-Rusya-Hindistan üçgeni arasında kalan ve Afrika’ya kadar uzanan coğrafya da sanatsal boya üreten firma yokluğu olduğunu belirtiyor.

Ürettiğiniz boyaların isimleri çok dikkat çekici…

H. F: Renk çeşitliliği konusunda geniş bir yelpazeye sahip olmakla beraber, bazı değerli sanatçıların talep ve önerileri doğrultusunda özel renkleri düzenli olarak ürün paletine ilave ediyoruz. Boyalarımızda, OZ Mavi (Orhan Zafer), Çetinkaya Kırmızısı (Hikmet Çetinkaya), Serbest Mavi (Gültekin Serbest) gibi kendileri ile özdeşmiş renklere sanatçıların isimlerini kullandık. Uzun yıllara dayanan deneyimlerimiz, dünyanın birçok yerinde elde ettiğimiz bilgi ve birikimle, modern laboratuvarlarda yapılan araştırmalar sonucunda ortaya çıktı.

colortone sanatsal boya

Süreci biraz anlatabilir misiniz…

H. F: Renk çeşitliliğinin yanı sıra, ürün çeşitliliği de önemli bir yere sahiptir. Colortone Sanat Boyaları’nın araştırmaları sürecinde kendimize bazı hedefler koymuştuk. Bu hedeflerin başında daha güçlü boyalar üretmek geliyordu. Bu hedef doğrultusunda, renk verimliliği yüksek, doygun, örtücülüğü kendi renk gruplarında teknik olarak olabildiğince üst seviyede, boyalar üretiyoruz. Bir çok değerli sanatçının beklentileri, yorumları ve katkıları ile renk olarak güçlü boyalar üretmenin yanı sıra akışkanlığı kontrol edilebilir, kuruması optimum, yayılması mükemmel ürünler gerçekleştirdik.

Kullanıcılar tarafından nasıl karşılandınız?

H. F: Türkiye’nin ilk yerli akrilik ve yağlı resim boyası, üreten firması olmaktan gurur duyuyoruz. Uzun yıllardır yapılan ARGE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan ürün paleti profesyonel resim sanatçıları ve resme gönül vermiş amatör kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılandı.

Sanat hayatının bu keyifli yolculuğunda, sanatçı dostlarımızla beraber olmaya devam edeceğiz.

 

YORUMLAR