Şimdi Festival Zamanı

63

Festival dendiğinde aklına yaz aylarını getirenlerden misiniz? Sıkı durun, dünyanın en ilginç, en çarpıcı festivalleri kışın gerçekleşiyor.

Soğuğu bir tarafa bırakırsak eğlenmek için kış aylarının da en az yaz kadar sevimli olduğunu söyleyebiliriz. Kimileri kışı evde geçirmeyi tercih etse de kimileri için bu aylar festival ve karnaval için ideal. Kışın seyahat rotalarınızı tasarlarken bu festivalleri dikkate almanızı öneriyoruz. Hayatın tadı her koşulda çıkarılmalı diyorsanız kış etkinliklerine bir göz atmanızı öneriyoruz…

Brits Müzik ve Kış Festivali / İsviçre
İsviçre’de gerçekleştirilen ve bir hafta boyunca eğlence vaat eden Brits Müzik ve Kış Festivali kayak, eğlence ve müziği bir araya getiriyor.

Brugge Kar ve Buzdan Heykel Festivali / Belçika
Belçika’nın masallara konu olan şehri Brugge kış aylarında kar ve buzdan heykellerin sergilendiği yaratıcı bir festivale evsahipliği yapıyor. Birbirinden başarılı buzdan heykeller görülmeye değer…

Fastnacht Festivali / Almanya
Almanya’da Düsseldorf, Köln ve Mainz gibi kentlerle kutlanan Fastnacht Festivali neredeyse 16. Yüzyıldan bu yana gerçekleştiriliyor. Sokak partilerinin, dansların, renkli kostümlerin yanı sıra siyasi içerikli maket ve kuklaların da yer aldığı geçit töreniyle Fastnacht çok keyifli görünüyor.

Sapporo Kar Festivali / Japonya
Dünyanın en büyük kış etkinliklerinden biri olan Sapparo Kar Festivali her yıl dünya üzerinden iki milyonu aşkın kişiyi ağırlıyor.Bir haftaya yayılan gösterinin içeriğinde yaratıcılığın sınırlarını sorlayan buzdan heykeller sergileniyor.

Fur Rendezvous / ABD
Her yıl Şubat ayında düzenlenen bu festival, Kuzey Amerika’nın en büyük organizasyonlarından birini oluşturuyor. Yaklaşık on güne yayılan festivalde Alaska’nın geleneksel yaşam tarzı gözler önüne serilirken Ren geyiği ve köpek yarışları da düzenleniyor.

Nice Karnavalı / Fransa
Fransız Rivierası’nda Nice kentinde her yıl Şubat ayında düzenlenen karnaval Rio ve Venedik karnavallarıyla beraber, dünyanın sayılı büyük karnavallarından biri. İki hafta boyunca devam eden karnaval Fransızlar için özel ve renkli bir kış eğlencesi.

 

 

YORUMLAR