Singing In The Rain

298
şemsiye

Sibel Kamer yazdı.

 

Merhabalar, Sevgili Raff Dergi ve onun sevgili okurları 🙂 Özledim sizi ayol, nerelerdeydiniz diyeceğim ama diyemiyorum çünkü size görünmeyen bendim 😉

Şu sıralar Merkür artık nereye(ileri mi -geri mi bilmem!) gidiyorsa benim teknolojik aygıtlardan elini eteğini çekmiş olmalı ki sırayla hepsi bir havalara girdi ” Bak beni beğenmiyorsun zaten gidiyorum haa!!” demeler filan. Tamam beğenmiyorum ama sonuçta elim mahkum onlara. Ben ettim siz etmeyin demeler, beni burada tek başıma naçar bırakmayın demelerle neyse ki gönüllerini aldım da ( muhtemelen Merkür’ün de mesaisi bitmişti onlarla!) tekrar aramızda anlaşmayı sağladık. Laf aramızda, bu Merkür’e de hasta oluyorum zaten! Ne işi olur bizim elektronik aletlerle, ne ister bizden, amacı ne , neyin kafası, bu Merkür’ün kafası anlaşılır şey değil doğrusu!

Ülke olarak, zaten on bin beş yüz tane sorunla uğraşıyoruz her gün, bir de sen çıkma karşımıza kardeşim. Canı hiç sıkılmayanların ülkesi burası, hep aksiyon hep aksiyon! Bazısı hele insana bir Karadeniz fıkrasının içinde yaşıyormuş hissi veriyor. Var mıdır başka bir ülke ‘şemsiye’ nedeniyle ciddi kazalar geçiren? Ya o şemsiyeyle dürtülen güvercinlere ne demeli?

Canım kardeşim, ‘Şemsiye ‘ denen alet yağmurda ıslanmaktan korunmak içindir, lütfen amacı dışında kullanmayınız. Bakın görüyorsunuz kılıfında durduğu gibi durmuyor bu meret 😉

şemsiye

Tabii elin oğlu ‘şemsiye’ ile bambaşka şeyler yaratırken, ne bileyim işte sanat falan icra ederken, bizde facialara neden oluyor. Lütfen ehil olmayan kişiler kullanmasın şunu. Trafik kuralları ve cezaları gibi yaptırımlar getirilsin. Canımız ülkemizde, bu talihsiz gidişe bir son verilsin!

 

YORUMLAR