Türkiye’deki İlk Üflemeli Çalgılar Festivali Başlıyor

92
festival

İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Türkiye’nin ilk üflemeli çalgılar festivali, ‘İstanbul Woodwind Festival’ 29 Haziran Çarşamba günü Kadıköy Caddebostan Kültür Merkezi’nde başlıyor.

İstanbul Klarnet Derneği ve Kadıköy Belediyesi işbirliğiyle Türkiye’de ilk kez düzenlenecek, üflemeli çalgılar festivali ‘İstanbul Woodwind Festival’, uluslararası platformda tanınmış solist sanatçıları, oda müziği topluluklarını, koro ve orkestraları, öğretmen ve öğrencileri, prestijli enstrüman ve aksesuar üreticilerini, amatör meraklıları ve müzikseverleri İstanbul’da bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Festivalin açılış konserinde dünyaca ünlü sanatçılara, şef Serdar Yalçın yönetimindeki Sinema Senfoni Orkestrası eşlik edecek. Açılış konserinde, Viyana Filarmoni Orkestrası solo flüt sanatçısı Walter Auer, Deutsche Oper Berlin Solo Fagot sanatçısı ve Weimar Musik Hochschule fagot eğitmeni Selim Aykal, Belçika Ulusal Orkestrası klarnet sanatçısı Roeland Hendrikx, Solo obua sanatçısı, besteci, orkestra şefi ve Paris National Superieurde Musique Obua ve oda müziği eğitmeni David Walter sahne alacak.

Tüm müzisyenlere ve müzikseverlere unutulmaz bir hafta yaşatmayı hedefleyen festival, 3 Temmuz Pazar günü sona erecek.

 

YORUMLAR