Yaşamı Keşfediyorum

75

TEMA Vakfı’dan yeni proje: “Yaşamı Keşfediyorum”

TEMA Vakfı, çocuklar için “Yaşamı Keşfediyorum” projesini hayata geçirdi. Projeye destek sağlamak için ise “Ulusal Yardım Toplama Kampanyası” başlattı.

Çocukların okul öncesi eğitimden liseye kadar, eğitimin her basamağında doğa ile iç içe olmasını hedefleyen Yaşamı Keşfediyorum projesi, çocukların doğayı keşfetmelerine ortam hazırlamayı amaçlıyor. Proje kapsamında Türkiye’nin 81 ilinde 10 bin öğrenciye ulaşılması planlanıyor.

2015-2016 eğitim öğretim yılını kapsayan “Yaşamı Keşfediyorum” projesi ile çocukların görerek, dokunarak ve dinleyerek öğrenmelerini sağlamak ve bu şekilde öğrenme süreçlerini desteklenmek hedefleniyor. Proje, çocukların açık alanda öğrenmesini destekleyen ortamın oluşturulması ve doğayı keşfederken çocukların kullanacağı materyallerin de yer aldığı 32 etkinlikten oluşuyor. Etkinlik kapsamında, çocuklar; toprak, hava, su, biyolojik çeşitlilik gibi konularda uygulamalı eğitim alıyor.

Türkiye’nin 81 ilinde, 400 öğretmenin vereceği eğitimler ile 10 bin öğrenciye “Yaşamı Keşfediyorum” eğitimi verecek olan TEMA Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) iş birliği ile gerçekleştirdiği proje ile bağış da topluyor.

YORUMLAR